Общинска избирателна комисия Левски
РЕШЕНИЕ
№ 135-МИ
Левски, 28.10.2019
ОТНОСНО: Избиране на общински съветници
Днес, 28.10.2019 г. г., в 10.00ч. Общинската избирателна комисия на основание чл. 453 и 454 от Изборния кодекс и въз основа на получените данни от протоколите на СИК
Р Е Ш И :
(с думи) (с цифри)
ІІ. Избрани за общински съветници независими кандидати: няма
ІІІ. Брой мандати, които се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота:
Двадесет и един 21
(с думи) (с цифри)
№ в бюле-тината |
Наименование на партията, коалицията или местната коалиция |
БРОЙ МАНДАТИ с думи с цифри |
4 |
ПП АТАКА |
Нула 0 |
8 |
НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ |
Нула 0 |
14 |
Политическа партия АБВ (Алтернатива за българско възраждане) |
Два 2 |
42 |
партия на ЗЕЛЕНИТЕ |
Нула 0 |
43 |
ПП ГЕРБ |
Три 3 |
51 |
ВОЛЯ |
Нула 0 |
55 |
Движение за права и свободи – ДПС |
Три 3 |
56 |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
Седем 7 |
60 |
ПП ОБЕДИНЕНА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ |
Нула 0 |
67 |
Местна коалиция СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ (ВМРО-БНД, ДБГ, БЗНС) |
Шест 6 |
№ в бюле-тина-та |
Наименование на партията, коалицията или местната коалиция |
№ в под-режда-нето |
Собствено, бащино и фамилно име на кандидата в листата |
№ на спи-сък |
Брой предпо-читания |
4. |
ПП АТАКА |
101 |
Румяна Стефанова Петкова |
А |
43 |
8. |
НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ |
101 |
Александър Филипов Филипов |
А |
47 |
102 |
Христанка Михайлова Христова |
А |
19 |
||
103 |
Иван Янков Александров |
А |
19 |
||
104 |
Петя Иванова Петрова |
А |
18 |
||
105 |
Милен Стилиянов Петров |
Б |
4 |
||
106 |
Милена Петрова Романова |
А |
16 |
||
107 |
Александър Борисов Ангелов |
Б |
6 |
||
108 |
Мариета Ангелова Любенова |
А |
15 |
||
109 |
Веселин Георгиев Стефанов |
Б |
1 |
||
110 |
Силвия Милчева Кънчева |
Б |
9 |
||
111 |
Валентин Христакиев Савов |
Б |
8 |
||
112 |
Нели Красимирова Крумова |
Б |
1 |
||
113 |
Ненчо Димитров Върбичков |
Б |
5 |
||
114 |
Моника Георгиева Никодимова |
Б |
3 |
||
115 |
Петър Михайлов Караиванов |
Б |
5 |
||
116 |
Маргарита Асенова Кавръкова |
Б |
3 |
||
117 |
Галя Прокопиева Спиридонова |
Б |
6 |
||
118 |
Емилия Иринчева Йорданова |
Б |
11 |
||
119 |
Силвия Ценова Петкова |
Б |
7 |
||
120 |
Борислав Минев Божанов |
Б |
4 |
||
14. |
Политическа партия АБВ (Алтернатива за българско възраждане) |
101 |
Александър Христов Кисьов |
А |
154 |
102 |
Владислав Георгиев Минчев |
А |
95 |
||
103 |
Петя Михайлова Първанова |
А |
70 |
||
104 |
Виргиния Атанасова Атанасова |
Б |
10 |
||
105 |
Йордан Цветанов Костов |
А |
108 |
||
106 |
Димитър Петров Асенов |
Б |
27 |
||
107 |
Ярослав Борисов Николов |
Б |
8 |
||
108 |
Георги Владимиров Борисов |
Б |
21 |
||
109 |
Ваньо Петров Пейчев |
Б |
30 |
||
110 |
Йова Цветанова Георгиева |
Б |
15 |
||
111 |
Мирослав Любенов Кунев |
Б |
16 |
||
112 |
Наталия Кирилова Чингова |
Б |
28 |
||
42. |
партия на ЗЕЛЕНИТЕ |
101 |
Валери Ангелов Димитров |
А |
25 |
102 |
Тодор Гатев Тодоров |
Б |
0 |
||
103 |
Цанка Райкова Трифонова |
А |
3 |
||
104 |
Недко Великов Ламбев |
Б |
0 |
||
43. |
ПП ГЕРБ |
101 |
Дочко Димитров Дочев |
А |
370 |
102 |
Даниела Ценкова Георгиева |
Б |
22 |
||
103 |
Валентинка Дженева Райкова |
Б |
43 |
||
104 |
Ичко Асенов Раденцов |
Б |
59 |
||
105 |
Христо Валентинов Бъчваров |
Б |
66 |
||
106 |
Ралица Мирославова Цветанова |
Б |
29 |
||
107 |
Евелина Евгениева Владимирова |
Б |
12 |
||
108 |
Александър Иванов Раденцов |
Б |
25 |
||
109 |
Анелия Миланова Тотева |
Б |
19 |
||
110 |
Надка Василева Димова |
Б |
32 |
||
111 |
Любомир Божидаров Терзиев |
Б |
15 |
||
112 |
Александър Трифонов Александров |
Б |
16 |
||
113 |
Павлинка Тодорова Маринчева |
Б |
14 |
||
114 |
Петър Величков Караиванов |
Б |
18 |
||
115 |
Зорница Георгиева Сургова-Стоянова |
Б |
21 |
||
116 |
Албена Вескова Минчева |
Б |
17 |
||
117 |
Яница Ангелова Калонкина |
Б |
41 |
||
118 |
Ивелина Ангелова Щерева |
Б |
14 |
||
119 |
Иван Петев Пенчев |
Б |
42 |
||
120 |
Анета Петкова Гешева |
Б |
26 |
||
121 |
Димитър Блажев Гърков |
Б |
50 |
||
51. |
ВОЛЯ |
101 |
Сашо Матеев Матеев |
А |
90 |
55. |
Движение за права и свободи – ДПС |
101 |
101. Тома Юлиянов Терзиев |
А |
385 |
102 |
102. Айля Ниязи Ибрахим |
А |
110 |
||
103 |
103. Фаик Юнус Ибрахим |
А |
74 |
||
104 |
104. Атанас Михайлов Михайлов |
Б |
2 |
||
105 |
105. Николай Северинов Михайлов |
Б |
25 |
||
106 |
106. Милан Тодоров Миланов |
Б |
8 |
||
107 |
107. Мелиха Феимова Зенолова |
Б |
17 |
||
108 |
108. Емил Ангелов Йорданов |
А |
80 |
||
109 |
109. Ахил Найденов Иванов |
Б |
8 |
||
56. |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
101 |
Любка Веселинова Александрова |
А |
760 |
102 |
Кольо Петров Домеников |
Б |
79 |
||
103 |
Елка Любенова Ангелова |
Б |
51 |
||
104 |
Галина Богданова Кирилова |
Б |
101 |
||
105 |
Радослав Георгиев Рачев |
А |
178 |
||
106 |
Христина Иванова Стоянова |
Б |
25 |
||
107 |
Анелия Цветанова Кирчева-Любенова |
Б |
113 |
||
108 |
Маргарита Стефанова Тодорова |
Б |
46 |
||
109 |
Валентин Илиев Ангелов |
Б |
28 |
||
110 |
Ваня Стефанова Толева |
Б |
134 |
||
111 |
Пламен Трифонов Любенов |
Б |
44 |
||
112 |
Йордан Дончев Любенов |
Б |
60 |
||
113 |
Павлина Блажева Терзийска |
Б |
65 |
||
114 |
Пепа Радева Стоянова |
Б |
47 |
||
115 |
Марин Петров Маринов |
Б |
40 |
||
116 |
Станка Стоянова Георгиева |
Б |
24 |
||
117 |
Йордан Горанов Рогашки |
Б |
24 |
||
118 |
Ванеса Владимирова Дихонова |
Б |
139 |
||
119 |
Асен Сашев Асенов |
Б |
73 |
||
120 |
Анатоли Светлинов Антонов |
Б |
91 |
||
60. |
ПП ОБЕДИНЕНА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ |
101 |
Георги Христов Младенов |
А |
81 |
102 |
Християн Боянов Стефанов |
А |
12 |
||
103 |
Христо Петров Христов |
А |
22 |
||
104 |
Георги Атанасов Стефанов |
Б |
9 |
||
105 |
Александър Свиленов Личев |
Б |
8 |
||
106 |
Бако Валентинов Баков |
Б |
0 |
||
107 |
Анатоли Иванов Алексиев |
Б |
3 |
||
108 |
Янко Ерменков Томов |
Б |
1 |
||
109 |
Анна Иванова Петрова |
Б |
1 |
||
110 |
Вилислава Веселинова Василева |
Б |
4 |
||
111 |
Вилислава Мирославова Матеева |
Б |
0 |
||
112 |
Десислава Михайлова Гъркова |
Б |
3 |
||
113 |
Горица Йорданова Горчева |
Б |
1 |
||
114 |
Калоян Огнянов Нешков |
Б |
3 |
||
67. |
Местна коалиция СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ (ВМРО-БНД, ДБГ, БЗНС) |
101 |
Здравко Тодоров Дафинов |
А |
304 |
102 |
Борислав Крумов Цанов |
А |
132 |
||
103 |
Анатоли Любомиров Ангелов |
Б |
57 |
||
104 |
Мирослав Иванов Мандичев |
Б |
98 |
||
105 |
Иван Пейков Илиев |
Б |
103 |
||
106 |
Христо Васков Христов |
Б |
46 |
||
107 |
Георги Евлогиев Караджов |
Б |
110 |
||
108 |
Николай Атанасов Любенов |
А |
217 |
||
109 |
Снежана Димитрова Благоева |
Б |
16 |
||
110 |
Павлина Крумова Петкова |
Б |
17 |
||
111 |
Илийчо Методиев Евлогиев |
А |
126 |
||
112 |
Любен Сашев Начев |
Б |
31 |
||
113 |
Орлин Весков Филев |
Б |
21 |
||
114 |
Евелин Момчилов Минчев |
А |
172 |
||
115 |
Теодора Димитрова Чобанова-Николаева |
Б |
13 |
||
116 |
Александър Стефанов Георгиев |
Б |
13 |
||
117 |
Александър Александров Минков |
Б |
44 |
||
118 |
Константин Николаев Костадинов |
Б |
28 |
||
119 |
Йовчо Павлов Караджов |
Б |
23 |
||
120 |
Александър Светославов Методиев |
Б |
95 |
||
121 |
Стефан Борисов Владимиров |
А |
126 |
||
68. |
ИЛЧО СТЕФАНОВ ГАНЧЕВ - независим |
101 |
Илчо Стефанов Ганчев |
|
268 |
69. |
ВЕСЕЛИН ЗАРЕВ ПЛАЧКОВ - независим |
101 |
Веселин Зарев Плачков |
|
176 |
(Броят на действителните бюлетини за партията/коалицията/местната коалиция, в които няма отбелязано предпочитание (преференция) или има отбелязано повече от едно предпочитание (преференция), се прибавя към предпочитанията (преференциите) за кандидата на първо място в листата съгласно чл. 437, ал. 5 ИК.
№ |
Имена на общинските съветници |
Партия/коалиция/местна коалиция/независим |
ЕГН/ЛН |
1. |
Айля Ниязи Ибрахим |
Движение за права и свободи - ДПС |
|
2. |
Александър Христов Кисьов |
Политическа партия АБВ(Алтернатива за българско възраждане) |
|
3. |
Анелия Цветанова Кирчева- Любенова |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
|
4. |
Борислав Крумов Цанов |
Местна коалиция СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ (ВМРО-БНД, ДБГ, БЗНС) |
|
5. |
Валентинка Дженева Райкова |
ПП ГЕРБ |
|
6. |
Галина Богданова Кирилова |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
|
7. |
Даниела Ценкова Георгиева |
ПП ГЕРБ |
|
8. |
Дочко Димитров Дочев |
ПП ГЕРБ |
|
9. |
Евелин Момчилов Минчев |
Местна коалиция СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ (ВМРО-БНД, ДБГ, БЗНС) |
|
10. |
Елка Любенова Ангелова |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
|
11. |
Емил Ангелов Йорданов |
Движение за права и свободи - ДПС |
|
12. |
Здравко ТодоровДафинов |
Местна коалиция СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ (ВМРО-БНД, ДБГ, БЗНС) |
|
13. |
Илийчо Методиев Евлогиев |
Местна коалиция СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ (ВМРО-БНД, ДБГ, БЗНС) |
|
14. |
Йордан Цветанов Костов |
Политическа партия АБВ(Алтернатива за българско възраждане) |
|
15. |
Кольо Петров Домеников |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
|
16. |
Любка Веселинова Александрова |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
|
17. |
Николай Атанасов Любенов |
Местна коалиция СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ (ВМРО-БНД, ДБГ, БЗНС) |
|
18. |
Радослав Георгиев Рачев |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
|
19. |
Стефан Борисов Владимиров |
Местна коалиция СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ (ВМРО-БНД, ДБГ, БЗНС) |
|
20. |
Тома Юлиянов Терзиев |
Движение за права и свободи - ДПС |
|
21. |
Христина Иванова Стоянова |
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ |
|
(Имената на избраните общински съветници се подреждат по азбучен ред.)
Спорове и възражения на членовете на комисията по взетите решения: няма
Член на комисията, който не е съгласен с отразеното в решението го подписва с особено мнение, което се прилага към решението и става неразделна част от него.
ПОДПИСИ НА ЧЛЕНОВЕТЕ НА ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ
ПРЕДСЕДАТЕЛ: .................................... Надя Йорданова Георгиева |
ЗАМ.-ПРЕДСЕДАТЕЛ: …………………. Блажо Михайлов Николов
ЗАМ.-ПРЕДСЕДАТЕЛ: ................................ Илка Петрова Динчева СЕКРЕТАР: ..................................... Тошко Кирилов Янев |
ЧЛЕНОВЕ: |
|
1.Валентина Милчева Маринова |
|
2.Георги Димитров Върбанов |
|
3. Донка Димитрова Енчева |
|
4. Инна Детелинова Атанасова |
|
5. Петя Николаева Симеонова |
|
6. Светла Стефанова Георгиева |
|
7. Севдие Мустафова Алиева |
|
8. Николай Ненов Христов |
|
9. Георги Кръстев Угринов |
Настоящото решение се изготвя (отпечатва) от Изчислителния пункт на ОИК и се подписва от членовете на ОИК след определяне на резултатите от гласуването по партии и коалиции и получените преференциални гласове от отделните кандидати в листите.
Определянето на резултатите от гласуването за общински съветници се извършва по методика съгласно приложение № 5 към чл. 453, ал. 1 ИК.
Резултатите от гласуването за общински съветници в изборите по пропорционалната система се определят по метода на Хеър-Ниймайер.
Независим кандидат е избран, ако е получил брой гласове не по-малък от броя на действителните гласове в общината с изключение на тези по чл. 438, ал. 1, т. 7, разделен на броя на общинските съветници в общинския съвет.
Право на участие при разпределяне на мандатите имат партиите, коалициите и независимите кандидати, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота.
Броят на мандатите, които се разпределят между партиите и коалициите, е равен на броя на членовете на общинския съвет, намален с броя на избраните независими кандидати.
Определянето на избраните кандидати за общински съветници от всяка кандидатска листа на партия или коалиция се извършва според броя на получените валидни предпочитания (преференции) по чл. 437, ал. 4 и 5 ИК и подреждането на кандидатите в листата по методика съгласно приложение № 5 към ИК съгласно чл. 453, ал. 1 ИК и Решение на ЦИК.
Предпочитанията (преференциите) за даден кандидат от кандидатска листа са валидни, ако броят на гласовете, които е получил, е не по-малко от 7 на сто от гласовете, подадени за кандидатската листа.
Ако броят на предпочитанията (преференциите) за дадени кандидати са не по-малко от 7 на сто от гласовете, подадени за кандидатската листа, тези кандидати образуват списък А. Останалите кандидати образуват списък Б. При подреждането първо се подреждат кандидатите от списък А (според броя на получените предпочитания (преференции)), а след това кандидатите от списък Б (според първоначалното подреждане в листата).
Когато има двама или повече кандидати с еднакъв брой предпочитания (преференции), редът им в списъка се определя от общинската избирателна комисия чрез жребий, проведен в присъствието на заинтересованите кандидати и представители на партията или коалицията.
Когато няма кандидати с валидни предпочитания (преференции), избрани са кандидатите по реда, в който са подредени в кандидатската листа.
Общинската избирателна комисия обявява резултатите от гласуването за общински съветници по партии, коалиции и независими кандидати, както и броя на предпочитанията (преференциите) за всеки кандидат за общински съветник на партия или коалиция и издава удостоверения на избраните общински съветници.
Председател: Надя Йорданова Георгиева
Секретар: Тошко Кирилов Янев
* Публикувано на 28.10.2019 в 16:08 часа
Свързани решения:
Пон | Вт | Ср | Чет | Пет | Съб | Нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
относно: Предсрочно прекратяване пълномощията на кмет на кметство на с. Асеновци, община Левски и уведомяване на ЦИК за отправяне на предложение до президента на Република България за насрочване на частичен избор.
относно: Уведомяване на Централната избирателна комисия да направи предложение до президента на Република България за насрочване на частичен избор поради предсрочното прекратяване пълномощията на кмета на кметство Аспарухово, община Левски
относно: Предсрочно прекратяване на пълномощията на кмета на кметство с. Аспарухово, общ. Левски.